Vítejte v kategorii nabídky práce ve fabrice v Německu - Starke Jobs

Vítejte v kategorii nabídky práce ve fabrice v Německu


221
Volná pracovní místa

3404
Počet uchazečů o zaměstnání

1530
Počet životopisů převzatých z naší databáze

Našli jsme pro Vás 221 pracovních nabídek !

Často kladené otázky pro práci v Německu

Potřebuji auto pro práci v Německu?

Pokud nechcete jezdit do práce na kole, tak ano. A kdo bych chtěl v zimě na kole jezdit přes hory?!

Mám kamaráda, který auto má. Můžeme do práce jezdit spolu?

Zpravidla rozhoduje firma/zaměstnavatel, kdo bude v jejich firmě pracovat. To znamená, že se ve většině případů nechce omezovat kvůli lidem bez řidičského průkazu. Příklad: Řidič onemocní a všichni ostatní spolucestující zůstanou doma a nejsou v práci. Něčemu takovému se firmy chtějí vyhnout.

Musím mluvit německy?

Ano. Alespoň trošku. Jak jinak by s Vámi měli Vaši nadřízení komunikovat? Neznám žádného Němce, který mluví česky. Takže úplně bez německého jazyka je to obtížné. Od úrovně A2 je to možné. Zde si můžete ověřit, do jaké úrovně Vaše znalosti spadají:https://prace.starke-jobs.com/jazykove-urovne/

Jak to funguje s hodinovým kontem?

Zcela jednoduše. Jste zaměstnán/-a na 7 hodin denně. Dostanete zaplaceno 7 hodin za den, zbytek půjde na hodinový účet. Hodinový účet lze použít individuálně. Maximální limit je 150 hodin v plusu. Příklad: Potřebujete týden dovolené, ale nemáte na tolik dnů nárok, pak si můžete vyčerpat volno právě z těchto hodin. Předpokladem je, že jste to předem projednali s námi.

Co se stane, když onemocním a nemohu jít do práce?

Musíte nás o tom bezodkladně informovat, nejlépe telefonicky nejpozději do 11 hodin téhož dne. My také máme své povinnosti vůči našim zákazníkům!!Potvrzení o pracovní neschopnosti (neschopenka od lékaře) nám musí být okamžitě předáno. Kontaktujte svého disponenta a on Vám řekne, jak to udělat co nejrychleji. Nezapomeňte: Potvrzení o pracovní neschopnosti k nám musí být ještě týž den, kdy bylo vystaveno; ve velmi závažných případech následující den.Pokud nám potvrzení o pracovní neschopnosti přijde např. až dva týdny po jejím začátku, platí pro nás ode dne, kdy byla nám doručena a také až od tohoto dne bude nemocenská placena. Navíc by to mohlo mít důsledky podle pracovního práva. Vždy pošlete kopii i na svou německou zdravotní pojišťovnu!!

Jaké mám zdravotní pojištění?

Vy a Vaše rodina jste pojištěni v Německu. Zdravotní pojišťovna Vám zašle poštou formulář E106, se kterým můžete jít i k českému lékaři.O formality se postaráme při podpisu pracovní smlouvy.

Musím mít německé bankovní konto?

Nemusíte. Stačí, když nám dáte číslo IBAN od svého účtu. Na základě zkušeností Vám ale radíme si německé konto otevřít.Často se stává, že peníze na české konto přijdou se značným zpožděním, nebo se platba úplně vrátí zpět. Proč, to nevíme. Promluvte si se svým disponentem, rád Vám poradí.

Musí se výkaz práce odevzdávat každý týden?

Ano. VÝKAZ PRÁCE je potřeba odevzdat každý týden! Buď osobně na Vaší pobočce, e-mailem nebo jako fotka přes WhatsApp.E-mailovou adresu i telefonní číslo jste dostali při podpisu pracovní smlouvy. Samozřejmě můžete své pracovní výkazy poslat i poštou. Nejpozději však u nás musí být 8. den následujícího měsíce.V opačném případě jsou neodevzdané pracovní výkazy brány jako neomluvená absence a nebudou zaplacené. Zjednodušte to sobě i nám a posílejte pracovní výkazy hned v následujícím týdnu.

Jak budu za svou práci placen?

Jsme tarifně vázáni podle organizace agenturního zaměstnávání (Interessen Gemeinschaft Zeitarbeit – zkratka IGZ). Výše mzdy tedy závisí na Vašem oboru a kvalifikaci.Tabulku se mzdovým sazebníkem si můžete stáhnout zde Zeptejte se svého disponenta, rád Vám tabulku vysvětlí.Kromě toho jsou v závislosti na odvětví další příplatky, které se v různých časových intervalech zvyšují (příplatky v odvětví). Příplatek za noční směnu je 25%, za práci v neděli 50% a ve svátek 100%.

Budu placen hůře než moji němečtí kolegové?

Ne. Platíme podle tarifu a všichni vyplácejí stejně.
Platí jiné pracovní agentury vše stejně?
V podstatě ano. My všichni se řídíme stejným tarifem. Váš plat zpravidla určuje Vaše kvalifikace a zkušenost.

Ochrana osobních údajů:

Všechny žádosti o místo, které k nám přijdou, jsou systémem automaticky nejpozději po 6 měsících smazány. Všechna data jsou zaznamenána v našem systému žádostí. Pokud byste chtěl/-a svou žádost o místo odstranit před uplynutím 6 měsíční lhůty, pošlete nám e-mail na datenschutz@starke-jobs.com. Po 6 měsících od Vaší žádosti jsou tyto údaje trvale a nenávratně smazány. V případě zájmu o naše služby se musíte znovu přihlásit.