Německo je bezpečnou zemí, od poloviny června nepotřebují pendleři testy

Německo je bezpečnou zemí, od poloviny června nepotřebují pendleři testy

Ten příspěvek by mohl zajímat i ostatní. Sdílej ho se svými přáteli!
Whatsapp

Publikováno: 3. června 2020 – Od poloviny června do Německa bez jakéhokoli omezení. Německo se dostalo na český seznam zemí, ze kterých plyne jen minimální riziko nákazy onemocněním Covid-19. Pro pendlery to tak znamená úplné znovuotevření hranic bez front, namátkových kontrol a testů hrazených z vlastní kapsy. Povinnost vozit s sebou test na Covid-19 vznikla pendlerům koncem dubna.

Evropa v barvách semaforu: kam smíme cestovat a kde je třeba test na covid?

Česká republika nechala vypracovat systém označující bezpečnost států pro cestování. Takzvaný semafor slouží pro snadnou orientaci, ze kterých zemí EU a Schengenského prostoru nejsou při vstupu do ČR požadována žádná opatření (karanténa např.), a po kterých naopak nadále platí povinnost hlásit se po příjezdu u příslušné hygienické stanice. Tento epidemiologický plán byl vypracován ministerstvem zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem zahraničí, vnitra a hygienickými stanicemi.

Podle semaforu mohou čeští občané neomezeně cestovat do zemí označených zelenou a oranžovou barvou. Při návratu z červených zemí je nutné předložit test na covid. Pokud na území České republiky přicestují cizinci ze zemí označených oranžovou a červenou barvou, musí se i tito cizinci předložit test na covid. Na to, jak vypadají státy Evropské unie z pohledu jejich rizikovosti, se podívejte kliknutím na tento řádek.

Německo testy na covid

Německo povýšilo na bezpečnou zemi z hlediska nákazy Covidem-19, pendlerům se ulevilo. Od 15. června se jich netýkají povinné testy.

V červnu upustí Česká republika od dalších opatření, test na covid zůstává

Od 8. června přistupuje Německo k další vlně rozvolňování opatření. Od tohoto dne se otevřou venkovní prostory provozoven stravovacích služeb i mezi 23. a 6. hodinou. Od stejného dne bude také možné na tržištích a trzích znovu zkoušet oblečení na místě.

Zároveň se zvyšuje povolený maximální počet návštěvníků zoologických zahrad, botanických zahrad, arboret a podobných provozů, do kterých je možný vstup pouze se vstupenkou. Provozovatelé musí zajistit, aby na jednom hektaru plochy nebylo současně více než 250 osob. V muzeích, galeriích, výstavních síních a podobných se bude smět nacházet současně až 500 osob. Toto magické číslo nově platí také pro kina, divadla, koupaliště a dokonce pro pořádání venkovních kulturních akcí. Přísnější omezení zůstávají pro vstup na kulturní a historické památky. Na hradech, zámcích a v jejich areálech smí vstoupit současně pouze 250 osob. Návštěvníci budou muset ve všech případech dodržovat povinné rozestupy. Tato nařízení přijalo Německo do konce června.

Německo povoluje uzdy, do budoucna vypracovalo protiepidemiologický plán

Od 6. června rozvolňuje opatření i spolková země Sasko. Ve stravovacích provozovnách, v obchodech a na trzích jsou lidé nadále povinni dodržovat 1,5metrové rozestupy. V uzavřených prostorách nadále platí povinnost nosit roušku nebo respirátor. V platnosti zůstává zákaz pořádání hudebních produkcí, veletrhů, saun, diskoték, festivalů i sportovních událostí a také pořádání jakýchkoli akcí, u kterých se předpokládá účast vyšší než 1.000 účastníků.

Sasko také předložilo plány pro příští pandemické situace. První protiepidemická opatření přijme Sasko do sedmi dnů od první nákazy nejméně 35 osob na 100.000 obyvatel. Ke sledování šíření nákazy bude možné využívat moderních technologií, které již nyní testují zdravotnická zařízení v Sasku.

Zanechat komentář