Přídavky na děti v Německu: Bonusový Kindergeld i v roce 2021

Přídavky na děti v Německu: Bonusový Kindergeld i v roce 2021

Ten příspěvek by mohl zajímat i ostatní. Sdílej ho se svými přáteli!
Whatsapp

Publikováno: 20. dubna 2021 – 10. března vstoupil v účinnost takzvaný třetí zákon o daňové podpoře v době pandemie koronaviru. Tím schválila německá vláda podporu rodin coby bonusové přídavky na děti v roce 2021, a to ve výši 150€ na dítě. O bonusový Kindergeld nemusí rodiče žádat, bude vyplacen automaticky.

Na německé přídavky mají nárok všechny děti

Nárok na vyplacení bonusového Kindergeldu má každé dítě, které má v Německu alespoň v jednom měsíci v roce 2021 nárok na ten řádný. Bonus bude, jako v předchozím roce, vyplacen automaticky všem, kdo německé přídavky na děti pobírají. Bude zahrnut do výplaty Kindergeldu i zpětně těm, kdo o vyplácení řádného Kindergeldu teprve požádali, ale přiznán jim bude až po termínu výplaty bonusového Kindergeldu.

bonusový kindergeld 2021 přídavky na děti

Přídavky na děti budou vypláceny v květnu letošního roku

Bonus ve výši 150€ na dítě bude v řádném termínu vyplácen v květnu 2021. Ti, kdo teprve žádost o Kindergeld podali nebo jimž byla výplata Kindergeldu pozastavena z různých důvodů, dostanou bonusový příspěvek ve výši 150€ v případě nároku na řádný příspěvek na děti vyplacený zpětně po schválení jejich žádosti či po dodání požadovaných dokumentů.

Bonusové přídavky budou přiznány i bez nároku na Kindergeld

Jak jsme uvedli výše, bonus bude vyplacen i dětem, které v květnu nemají nárok na Kindergeld. Jsou to například studenti, kteří ukončili studium například v únoru letošního roku, nebo naopak děti, které se narodí například až v listopadu tohoto roku. Pokud jste o Kindergeld ještě nepožádali, nezapomeňte tak učinit co nejdříve. Kindergeld je možné vyplácet pouze 6 měsíců zpětně ode dne podání žádosti. Více o tématu Kindergeld včetně formulářů naleznete na tomto odkazu. Formuláře jsou však dostupné i na webu kindergeld.org ve vícero jazycích. Aktuální informace o vývoji Kindergeldu sledujte na našich webových stránkách.

Zanechat komentář