Práce v Německu: Sasko - Nabídka práce - Starke Jobs

Práce v Německu: Sasko


236
Volná pracovní místa
4012
Počet uchazečů o zaměstnání
1530
Počet životopisů převzatých z naší databáze

Aktuální nabídky práce v Sasku

Práce v Sasku – otázky a odpovědi

Musím umět německy?

Doporučujeme to. Není třeba umět mluvit plynule a v souvětích, podstatné ale je rozumět, co se od vás očekává. Absolutní neznalost jazyka může občas způsobit nemilou situaci. Není dobré spoléhat na to, že budete pracovat v týmu Čechů a někdo vám bude pokyny a informace tlumočit. A nejde jen o porozumění v zaměstnání, ale i o běžné situace všedního dne.

V jakých oborech nabízíte práci?

Personální agentura Starke Jobs nabízí práci takřka ve všech oborech. Aktuálně naleznete nejvíce nabídek práce v gastronomii, jako řidič kamionu nebo jako operátor výroby. Téměř všechny nabídky práce jsou navíc na hlavní pracovní poměr se smlouvou na dobu neurčitou, s výjimkou sezónního zaměstnání.

Zajišťujete dopravu do zaměstnání?

Dopravu do zaměstnání nezajišťujeme. Ta je v režii firem, pro které budete pracovat. Proto je důležité, aby každý uchazeč měl vlastní auto a řidičák. Jezdit v partě nestačí, náhlá nemoc řidiče je potom velkou komplikací i pro ostatní členy posádky.

Co musím zařídit, než odejdu pracovat do Saska?

Pro samotný vstup na pracovní trh do Německa není třeba žádných zvláštních kroků. Od roku 2011 nepotřebují Češi žádné pracovní pojištění. Jediné, co bezprostředně po podpisu smlouvy musí zařídit, je přihlášení u německých úřadů. Personální agentura Starke Jobs toto zařídí za Vás.

Co musím zařídit, než odejdu pracovat do Saska?

Pro samotný vstup na pracovní trh do Německa není třeba žádných zvláštních kroků. Od roku 2011 nepotřebují Češi žádné pracovní pojištění. Jediné, co bezprostředně po podpisu smlouvy musí zařídit, je přihlášení u německých úřadů. Personální agentura Starke Jobs toto zařídí za Vás. Pokud nebudete mít v České republice žádné příjmy, požádejte Vaši zdravotní pojišťovnu o ukončení zdravotní pojištění. Doložte formulář E106, kterým jste se registrovali u některé z německých zdravotních pojišťoven. Vaše česká pojišťovna Vám vystaví mezinárodní průkaz pojištěnce, se kterým budete mít nadále nárok na plnou zdravotní péči na území České republiky.

Jaké jsou platy na východě Německa?

Platy na východě Německa podléhají zákonným stanovám o minimálně mzdě. Ta je k 31.12.2019 plošně po celém Německu ve výši 9,35€. Personální agentury se ale řídí tarifní smlouvou. Ta k 31.12.2019 přiznává zaměstnancům personálních agentur minimální mzdu od 9,66€, od dubna tato částka znovu poroste a v roce 2021 by již mělo nastat srovnání východních mezd se mzdami na západě.

Vyplatí se hledání práce přes agenturu?

Rozhodně ano. Zatímco v České republice nejsme na agenturní zaměstnávání příliš zvyklí a panuje vůči němu nedůvěra, v Německu je takto zaměstnána až třetina pracujících. A němečtí zaměstnavatelé, kteří s agenturami spolupracují, tak zadávají nabídky práce výhradně agenturám. Řada nabídek práce v Sasku na našem webu je exkluzivních a v nabídkách německého úřadu práce je nenajdete. Navíc Vám naše agentura pomůže i v dalších ohledech, jako je přihlášení k povinnému zdravotnímu a sociálnímu pojištění, budeme tu pro Vás ovšem po celou dobu, kdy budete v Německu pracovat a budete potřebovat s čímkoli pomoci.

Počítá se mi doba odpracovaná v Německu do důchodu v Česku?

Samozřejmě. A to v jakékoli délce trvání. Mezi Čechy se často mluví o povinnosti pracovat v Německu nejméně pět let pro získání nároku na důchod, to ale platí pro výplatu důchodu z Německa. Pro získání nároku na důchod v České republice se sčítají všechny doby pojištění ve všech státech světa, a tedy i Německa.

Kolik mě bude stát zprostředkování práce přes agenturu?

Zprostředkování práce přes agenturu nestojí zaměstnance vůbec nic. Pokud narazíte na agenturu, která Vám tvrdí něco jiného, zbystřete. Za zprostředkování práce platí agentuře společnost, které agentura dodává zaměstnance. Provize agentuře bývá zpravidla nižší, než jaké jsou výdaje na vypsání výběrového řízení s nejistým výsledkem. Zaměstnanec nesmí na svém výdělku pocítit, že je zaměstnancem agentury, naopak, německé zákony jsou postaveny na zásadě rovnosti mezi agenturními a kmenovými zaměstnanci.

Musím ve Starke Jobs absolvovat pohovor v němčině?

Nemusíte. Na každé pobočce Starke Jobs (Aue, Annaberg-Buchholz, Bautzen a Marienberg) pracují také rodilí Češi. Ti si Vaši znalost němčiny jistě ověří, ale nemusíte být zbytečně nervózní, že byste museli mluvit německy od začátku do konce.

Kolik se platí daně v Německu?

Daně v Německu nejsou tak přímočará záležitost jako v Čechách. V Německu existuje šest daňových tříd, o Vašem zařazení do příslušné třídy rozhoduje Váš sociální status. A podle toho je také stanovena jiná výše daní pro samoživitelky, pro osoby žijící samy i pro osoby v manželství. Německé daně byly také několikrát tématem našeho blogu, můžete si přímo na našich stránkách přečíst, jak se mezi sebou jednotlivé daňové třídy liší nebo proč je důležité požádat o daňové ID ihned po nástupu do Německa.

Personální agentura - Pobočky

Nenalezena žádná nabídka