Nabídka práce v Německu - Starke JobsKindergeld - Jak a kde požádat - Starke Jobs - práce v Německu u hranic
Zentrale: +49 3735 9489055

Kouzelné slovo Kindergeld

Kindergeld – německé dětské přídavky

Kdo má na Kindergeld nárok? Kde najít a podat žádost o Kindergeld?

Pracovat v Německu se Čechům vyplatí

Mnozí už zjistili, že když trošku němčinu, mají dveře pro práci v Německu otevřené. Češi žijící v příhraničních oblastech často hledají práci v sousedním Německu. Důvodem jsou mnohem vyšší platy ve všech oborech, možnost denního dojíždění z domova a také přídavky na děti, které známe pod německým termínem „Kindergeld“.

Kdo má na Kindergeld nárok?

Spokojená rodina

Na Kindergeld mají Češi nárok i v případě, že oni ani jejich děti v Německu trvale nežijí. Postačí totiž pouze to, že rodič v Německu pracuje a odvádí zde platbu za sociální pojištění. Od ledna 2018 je výše měsíčního přídavku na první dvě děti 194€ na dítě, na třetí dítě 200€ a na každé další 225€.
Nárok na Kindergeld mají rodiče nejméně do 18. roku věku dítěte. Pokud dítě dále studuje, nebo absolvuje své první odborné vzdělávání, je přídavek na dítě vyplácen až do věku 25 let.

Jak na Kindergeld

Žádost o Kindergeld se podává na Familienkasse (pokladna pro vyplácení rodinných dávek). Žádost obsahuje několik příloh, které je také nutné vyplnit, přiložit a společně odeslat. Familienkasse tuto žádost přijme, zpracuje a poté začne vyplácet. Zpracování není hotové během jednoho týdne, často se protáhne klidně i na několik měsíců. Je-li vše v pořádku, Familienkasse začne s vyplácením. V případě, že nějaký dokument chybí, nebo žádost není kompletně vyplněna, vyzve Familienkasse žadatele o doplnění.
Je to trochu více papírování a čekání, ale určitě to za tu námahu stojí.

Agentura práce Vám pomůže

Některé agentury práce jsou svým zaměstnancům opravdovým partnerem. Pomáhají jim právě i s žádostmi a poradí, co, jak a kam odeslat.
Určitě se nás nebojte zeptat. Ve Starke Jobs Vám všichni rádi pomohou. V každé pobočce je česky mluvící kolega, který Vám rád se vším pomůže a vše vysvětlí.

Agentura práce Starke Jobs má mnoho pracovních nabídek v Německu na denní dojíždění v oblasti Marienbergu, Annabergu, Aue a Bautzenu. Podívejte se, jaká práce by se Vám líbila a ozvěte se nám.

4 Kommentare

 1. Nabídka práce v Německu - Starke Jobs

  […] tomu, pokud máš děti, si můžeš zažádat o dětské přídavky, tzv. Kindergeld. Aktuálně je to měsíčně 194 Eur na dítě, od třetího potomka je to […]

  Odpovězte
 2. Nabídka práce v Německu - Starke Jobs

  […] Výše Kindergeldu dělá na první dvě děti 194 euro, na třetí 200 euro a na každé další 225 euro. S účinností od 1. července 2019 se Kindergeld navyšuje o celých 10 euro. Kindergeld se obecně vyplácí rodinám pouze do dosažení věku dítěte 18 let. Výjimky se pak vztahují na děti, které studují, nebo na děti handikepované. V takových případech se Kindergeld poskytuje až do 25 let věku dítěte. Výjimkou je také dítě do 21 let, které se ocitlo bez příjmů a není evidováno na úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání. Postup, jak o Kindergeld požádat, jsme již sepsali v tomto článku. […]

  Odpovězte
 3. Nabídka práce v Německu - Starke Jobs

  […] mimo jiného také další výhody v sociálním systému (přečíst si můžete třeba o Kindergeldu, který pomáhá nejedné německé rodině). Jednou z nich je bezesporu možnost pobírat […]

  Odpovězte
 4. Nabídka práce v Německu - Starke Jobs

  […] řadu informací o daňovém ID. Například to, že jej potřebujete k vyřízení žádosti o Kindergeld. To neplatí pro pendlery, kteří zůstávají žít v České republice a za prací do Německa […]

  Odpovězte

Zanechat komentář

German