Práce v Německu se Starke Jobs - Jak zvýšit šance na úspěch?

Práce v Německu se Starke Jobs

Ten příspěvek by mohl zajímat i ostatní. Sdílej ho se svými přáteli!
Whatsapp

Jak funguje práce přes agenturu v Německu prostřednictvím Starke Jobs?

Publikováno: 18. října 2023, aktualizováno 26. ledna 2024 – Zejména pro obyvatele pohraničních oblastí je čím dál tím více lákavější představa práce v Německu. Vyšší mzdy a štědrý sociální systém nebo zkrátka možnost zkusit pracovat v zahraničí, naučit se jazyk a získat tak nové zkušenosti i kontakty, to je jen výčet důvodů, proč lidé do Německa za prací dojíždějí. Ať už je vaše motivace jakákoli, v konkurenci zájemců musíte zaujmout už životopisem. Právě to, co o sobě totiž personalistovi napíšete v momentě, kdy se o práci ucházíte, je rozhodující pro pozvání na pohovor. V záplavě uchazečů si totiž personalisté pečlivě vybírají, komu dají šanci. Jak tedy zaujmout personalistu, čemu se vyhnout a jak takový proces přijetí uchazeče o práci v agentuře Starke Jobs probíhá?

Životopisem to začíná

Základem úspěchu je váš životopis. Nepodceňujte proto jeho sepsání. Namísto toho, abyste se věnovali výčtu vašich dosavadních zaměstnavatelů, věnujte čas především popisu práce, kterou jste v jednotlivých zaměstnáních vykonávali. Napište také všechno, co umíte, i když jste to profesně ještě nevyužili. Chodili jste pět let na lekce francoužstiny? Máte řidičák na traktor? Udělali jste si hned po škole masérský kurz? Možná to nesouvisí s prací obsluhy CNC stroje, o kterou se ucházíte, ale personalista uvidí, že se nebojíte zvyšovat svou kvalifikaci.

Svůj životopis doručte Starke Jobs vždy výhradně e-mailem

Jakmile budete spokojeni se svým životopisem, zašlete ho ve formátu .doc nebo .pdf personalistovi. Kontakt na něj najdete u každé pracovní nabídky. Do předmětu napište název pozice, na kterou reagujete. Nereagujete na žádnou konkrétní pozici, ale chcete se jen ucházet o práci v Německu? V tomto odkazu najdete seznam našich poboček. Vyberte si tu, kam to máte nejblíže, a na příslušný e-mail pak svůj životopis zašlete. Napište také nějaký stručný text e-mailu, který začnete oslovením a ukončíte poděkováním a pozdravem. V textu uveďte telefon nebo e-mail, na kterém budete k zastižení, a připište také návrh termínu, kdy se vám hodí přijet na pohovor – nebo naopak napište, kdy se vám to určitě nehodí.

práce v německu starke jobs

Poslali jste životopis a nikdo se neozval?

Zpracování došlých životopisů někdy trvá. Na vině může být nemoc, dovolená nebo zkrátka jen velké pracovní vytížení personalisty. Ne vždy proto zvládáme na příchozí životopis reagovat obratem. Jakmile se ale k vašemu e-mailu personalista dostane, potvrdí vám termín schůzky nebo navrhne jiný.

Najdete mi práci podle mých představ?

Ve Starke Jobs spolupracujeme dlouhodobě s řadou firem, podle jejichž požadavků a nabídek sestavujeme inzeráty práce, ze kterých pak můžete na našich webových stránkách vybírat. Pokud oslovujeme nové firmy, obvykle hledáme co nejvíc pracovních příležitostí pro co nejvíce našich uchazečů najednou. Jako jednotlivce vás tedy novým firmám nabídneme opravdu málokdy, doslovně tedy nemůžeme hledat práci podle vašich představ, protože to není v našich silách. Co je ale v našich silách, to je doporučit vás někomu z našich stávajících společností, o kterých víme, že zaměstnance vašich kvalit hledají. My vám pak můžeme pomoci vyjednat podmínky, které vašim představám odpovídají.

Pohovor ve Starke Jobs

K pohovoru se dostavte včas. Nechoďte ani příliš brzy, ale ani pozdě. Pokud tušíte, že nedorazíte včas, omluvte se, že dorazíte o něco později. Dopravní zácpa, defekt na autě, to všechno se dá omluvit. Neomluvené zpoždění ale už od počátku dobře nepůsobí. Pohovoru ve Starke Jobs se není třeba bát. Probíhá v češtině a rozhodně nemusíte vysvětlovat, proč měníte práci ani vymýšlet vaše silné a slabé stránky. Připravte se ovšem, že u pohovoru padnou tyto otázky:

  • Jak jste na tom s němčinou? – Od úrovně vašich jazykových znalostí se odvíjí vaše možnosti. Čím lépe německy umíte, tím snazší je pro vás hledání práce v Německu.
  • Máte auto? – I když nastupujete na stejnou směnu jako váš soused a plánujete jezdit společně, mít vlastní auto a platný řidičák je základní požadavek. Nejste totiž v dojíždění do práce závislý na někom jiném a do práce dorazíte, i když soused onemocní nebo odjede na dovolenou.
  • Bydlíte na adrese, kterou jste uvedl/-a v životopisu? – Firmy si vybírají z uchazečů, kteří žijí v dojezdové vzdálenosti. Do životopisu proto raději napište adresu, kde skutečně žijete, i když není shodná s adresou trvalého bydliště. Ze zkušeností totiž firmy nechtějí zaměstnance, kteří by do práce dojížděli více než hodinu. Takové náročné ježdění se totiž rychle omrzí a firmy obvykle nemají zájem o zaměstnance, kteří nastoupí na pár týdnů. Pokud tedy bydlíte dál od hranic, zvažte své možnosti.
  • Jakou práci byste chtěl/-a vykonávat? – Neodpovídejte, že je vám to jedno a budete dělat cokoli. I lékaře? Tlumočníka? Pokud takovou kvalifikaci nemáte, zřejmě nebudete moci dělat cokoli. Popřemýšlejte proto dopředu, zda byste byli raději v kanceláři nebo vám nevadí výrobní závod s třísměnným provozem.
  • Jak máte vyřešen odchod ze současného zaměstnání? – Pokud jste nezaměstnaní nebo v dohledné době budete, máte v podstatě vyhráno. Drtivou většinu pracovních pozic totiž obsazujeme doslova ze dne na den, kdy není prostor pro výpovědní lhůty ani pro plánované dovolené. Přednost tak mají uchazeči, kteří mohou nastoupit často i od druhého dne. Uchazeči z řad zaměstnaných ale zkrátka nepřijdou. Jen musí být trpěliví a počkat si na nábor firem.

Hledání práce v Německu je někdy běh na dlouhou trať

Z informací, které od vás získáme z životopisu a pohovoru, sestavíme váš profil kandidáta. Pošleme jej po vašem odsouhlasení všem firmám, které nabírají uchazeče a jejichž představám můžete odpovídat. V tento moment tedy rozhoduje právě to, jak dobře mluvíte německy či jaké jsou vaše dosavadní pracovní zkušenosti nebo požadavky na směnný provoz. Firmy si z došlých profilů kandidátů samy vybírají uchazeče, které chtějí do řad svých zaměstnanců přijmout. Do tohoto procesu my osobně nemůžeme nijak zasáhnout.

Podpis smlouvy

Jakmile se zadaří a firma si vás vybere, je proces vašeho hledání práce v Německu u konce a pozveme si vás na pobočku Starke Jobs k podpisu smlouvy. Pracovní smlouvu uzavíráte s námi, s personální agenturou, vaším zaměstnavatelem tedy budete my. Jaké to má pro vás výhody? Dočtete se zde. Při podpisu smlouvy vám předáme osobní ochranné pomůcky a seznámíme vás podrobně s průběhem naší vzájemné spolupráce. Řešíme při něm hlavně témata, o nichž píšeme i na našem blogu:

  • Aplikace Starke Jobs – Prostřednictvím této aplikace vyřešíte snadno řadu vašich požadavků, jako je třeba žádost o dovolenou nebo zaslání neschopenky.
  • Jak se řeší neschopenka v Německu pro pracovníky agentury?
  • Co pro vás znamená práce přes agenturu a jak se liší od zaměstnání pod firmou? Jak dlouho můžete pracovat pro jednu firmu? Jaké jsou platy agenturních pracovníků?

U podpisu pracovní smlouvy se vás personalisté nejspíš zeptají na otázku, zda jste svobodní nebo žijete v manželství. Ačkoli tahle otázka u pohovoru platí za zapovězenou a zaměstnavatelé se na ni ptát nesmí, u podpisu smlouvy má svůj význam. Svobodní totiž platí jiné daně, než zaměstnanci žijící v manželství, a dokonce i zaměstnanci žijící v manželství mohou platit jiné daně v závislosti na tom, zda jejich partner vydělává hodně či málo.

Co obnáší práce přes agenturu v Německu?

Jak jsme psali výše, nalezení práce přes agenturu není krátkodobá spolupráce, která v tomto okamžiku končí. Pracovní smlouvu, kterou podepíšete, uzavíráte s agenturou a stáváte se tak zaměstnanci agentury, nikoli samotné firmy. Práce přes agenturu v Německu podléhá přísným německým zákonům, které stanovují řadu povinností pro agentury jako pro zaměstnavatele, ale i řadu výhod pro vás jako zaměstnance. Zákon o agenturním zaměstnávání například stanovuje, že do jedné firmy smíte být jako agenturní zaměstnanec zařazen maximálně na 18 měsíců. Tímto pravidlem se zákonodárce snaží zabránit situaci, kdy by zaměstnanci pracovali dlouhodobě pro jednu firmu na dočasných nebo nejistých pozicích prostřednictvím agentury. Zároveň tím brání firmám zneužívat služeb personálních agentur.

Když se tedy blíží výročí 18 měsíců od vašeho nástupu, firma vám musí nabídnout pracovní smlouvu přímo a převzít vás tak do svého kmene. Pokud tak neučiní, agentura vám nabídne jiné místo v jiné firmě. Teprve po 3 měsících přerušení pracovní činnosti pro předchozí firmu se do ní můžete znovu vrátit. Veškeré podrobnosti ohledně práce přes agenturu v Německu se dočtete na tomto odkazu.

Jak se připravit na nástup do nové práce v Německu?

Na nástup do nové práce v Německu se není třeba nijak připravovat. Nejpozději v den nástupu od nás obdržíte veškeré dokumenty potřebné pro přihlášení se k sociálnímu, zdravotnímu a důchodovému pojištění v Německu nebo pro získání německého daňového čísla. Stejně tak vám vysvětlíme, co s těmito dokumenty uděláme a co si už musíte ohlídat vy. Od této chvíle pak bude jen na vás, jak se v nové práci zavedete. Pokud se setkáte s jakýmikoli problémy, neváhejte se na nás obrátit. Jen vzájemnou komunikací a důvěrou vám můžeme pomoci k získání stabilního zaměstnání v Německu.

Náš blog

Nejčastější důvody pro Abmahnung

Informace, Kariéra

Nejčastější důvody pro Abmahnung Publikováno: 23. února 2024 - Abmahnung neboli písemná výtka zaměstnavatele na pracovišti je zvláště nepříjemná věc....

Čtěte dále >

Kdy je Abmahnung neplatné?

Informace, Kariéra

Kdy je Abmahnung neplatné? Publikováno: 15. února 2024 - Vytýkací dopis zaměstnavatele adresovaným zaměstnanci v pracovním poměru představuje důležitý nástroj...

Čtěte dále >

Nezdanitelná část základu daně v Německu

Finance

Nezdanitelná část základu daně v Německu - jak si snížit daně? Publikováno: 15. února 2024 - Platit daně musíme všichni....

Čtěte dále >

IAP v Německu

Finance, Informace

Inflationsaus- gleichsprämie v Německu Publikováno: 8. února 2024 - Inflationsausgleichsprämie (IAP) v Německu představuje významné opatření německé vlády, které má...

Čtěte dále >

Mateřská dovolená v Německu

Finance, Informace, Rodina, Zdraví

Mateřská dovolená v Německu Publikováno: 8. února 2024 - Ve vyspělých zemích patří ochrana těhotných žen a novopečených matek k...

Čtěte dále >

Proces vrácení daní z Německa

Finance

Vrácení daní z Německa - Nesouhlasíte s daňovým výměrem finančáku? Víme, co dělat Publikováno: 3. února 2024 - Podat daňové...

Čtěte dále >

Návrat do práce v Německu po pracovní neschopnosti

Kariéra, Nezařazeno, Zdraví

Návrat do práce v Německu po dlouhodobé pracovní neschopnosti Publikováno: 1. února 2024 - Dlouhodobá pracovní neschopnost je zásahem do...

Čtěte dále >

Práce v Německu – Jde to i bez vzdělání?

Kariéra

Uznání vzdělání jako nutnost práce v Německu? Publikováno: 29. ledna 2024 - Školské systémy se v různých zemích světa liší....

Čtěte dále >

Přestávky v práci v Německu

Informace, Kariéra, Zdraví

Přestávky v práci v Německu Publikováno: 17. ledna 2024 - Našli jste si v práci v Německu, ale máte pocit,...

Čtěte dále >

Nemoc a nachlazení: S virózou do práce?

Informace, Zdraví

Nemoc a nachlazení: S virózou do práce? Publikováno: 10. ledna 2024 - Snad každému z nás se to někdy stalo:...

Čtěte dále >

Únava z práce jako zabiják radosti ze života

Volný čas, Zdraví

Únava z práce jako zabiják radosti ze života Publikováno: 8. ledna 2024 - Odvěké souboje manuálně pracujících s lidmi v...

Čtěte dále >

Abmahnung a Aufhebungsvertrag v Německu

Informace, Kariéra

Abmahnung a Aufhebungsvertrag v Německu Publikováno: 2. ledna 2024, aktualizováno: 31. ledna 2024 - Předložil vám zaměstnavatel v Německu Abmahnung...

Čtěte dále >

Oborová minimální mzda v Německu v roce 2024

Finance

Oborová minimální mzda v Německu - Úplný seznam pro rok 2024 Publikováno: 21. prosince 2023 - Minimální mzda v Německu...

Čtěte dále >

Buß- und Bettag a státní svátky v Německu 2024

Informace, Volný čas

Buß- und Bettag a státní svátky v Německu 2024 Publikováno: 10. prosince 2023 - Ani v roce 2024 nepřijdeme o...

Čtěte dále >

Formulář A1, S1 a další pro pendlery – Práce v Německu

Informace

Formulář A1, S1 a další týkající práce v Německu Publikováno: 1. prosince 2023 - S nástupem do první práce v...

Čtěte dále >

Pět důvodů, proč si vybrat personální agentury v Německu

Informace, O Starke Jobs

Pět výhod hledání práce prostřednictvím personální agentury v Německu Publikováno: 15. listopadu 2023 - Trh práce v Německu, ale nejen...

Čtěte dále >

Platy v Německu v roce 2024: Vyšší minimální mzda

Finance, Informace

Platy v Německu - co přinese rok 2024? Aktualizováno: 11. prosince 2023 - V posledních letech dochází v Německu k...

Čtěte dále >

Práce v Německu se Starke Jobs

Informace, Kariéra, O Starke Jobs

Jak funguje práce přes agenturu v Německu prostřednictvím Starke Jobs? Publikováno: 18. října 2023, aktualizováno 26. ledna 2024 - Zejména pro...

Čtěte dále >

Kontroly na hranicích s Německem

Informace

Německo zavádí kontroly na hranicích, potrvají nejméně deset dní Publikováno: 17. října 2023 - Z Polska, Česka a Švýcarska se...

Čtěte dále >

Příprava na pohovor – Tipy a triky, jak uspět u pohovoru

Kariéra

Příprava na pohovor - Tipy a triky Datum poslední aktualizace: 5. října 2023 - Zareagovala firma na váš životopis a...

Čtěte dále >

Minimální mzda v Německu od ledna 2024 znovu poroste

Finance, Informace

Minimální mzda v Německu znovu stoupne Publikováno: 12. září 2023 - Rok 2024 ještě zdaleka nezačal a už přichází poslové...

Čtěte dále >

Kündigung v Německu: Sperrzeit se může týkat i pendlerů

Finance, Informace

  Kündigung: Výpověď v Německu s sebou nese Sperrzeit Datum poslední aktualizace: 4. října 2023 - Němci si na zaměstnanost...

Čtěte dále >

Příspěvek na péči v Německu od července vzroste

Informace, Zdraví

Příspěvek na péči v Německu se od července mění, na změně můžete vydělat Publikováno: 7. srpna 2023 - 16. června...

Čtěte dále >

Těhotenství a zkušební doba v Německu: Platí ochrana před výpovědí?

Informace, Kariéra, Zdraví

Těhotenství a zkušební doba v Německu: Platí ochrana před výpovědí? Publikováno: 24. července 2023 - Pracujete v Německu a chystáte...

Čtěte dále >

Celozávodní dovolená v Německu – otázky a odpovědi

Informace

Celozávodní dovolená: Kdy může zaměstnavatel nařídit zaměstnancům dovolenou Publikováno: 28. června 2023 - Každý zaměstnanec má ze zákona nárok na...

Čtěte dále >

Zásada rovnosti Equal Pay a platy v Německu

Finance, Informace

Equal Pay - Stejné platy v Německu v agentuře jako ve firmě Publikováno: 21. června 2023 - Zásada Equal Pay...

Čtěte dále >

Formulář A1 – Souběh zaměstnání ve dvou státech

Finance, Informace, Kariéra

K práci v Německu ještě jednu v Česku? Ano, ale potřebujete formulář A1 Publikováno: 31. května 2023 - Pracujete v...

Čtěte dále >

Minimální mzda v Německu by mohla stoupnout na 14 €

Finance, Informace

Komise v létě projedná návrh na zvýšení minimální mzdy v Německu na 14 € Publikováno: 19. dubna 2023 - Není...

Čtěte dále >

Příspěvky na dítě v Německu – Kinderzuschlag, Kinderfreibetrag a další

Finance, Rodina

Kinderfreibetrag, Kinderzuschlag, Bürgergeld - znáte příspěvky na dítě v Německu? Publikováno: 18. dubna 2023 - Když Němci řeknou, že jsou...

Čtěte dále >

Částečné úvazky a brigády v Německu: Minijob, Midijob, Teilzeit

Informace, Kariéra

Možnost brigády v Německu jako Minijob, Midijob nebo Teilzeit - na co si dát pozor? Publikováno: 22. března 2023 -...

Čtěte dále >

Ostatní uživatelé také hledali:

Zanechat komentář