Příprava na pohovor - Tipy a triky, jak uspět u pohovoru - Starke Jobs

Příprava na pohovor – Tipy a triky, jak uspět u pohovoru

Ten příspěvek by mohl zajímat i ostatní. Sdílej ho se svými přáteli!
Whatsapp

Datum poslední aktualizace: 5. října 2023 – Zareagovala firma na váš životopis a pozvala vás na pohovor? V době, kdy firmy na zaslané životopisy často ani nereagují, je to velký úspěch. Samotný pohovor ale představuje tu největší překážku v celém procesu hledání práce. Zatímco životopis i motivační dopis můžete před odeslání mnohokrát přepsat, u pohovoru máte na správnou odpověď jen jediný pokus. Právě proto je důležitá příprava na pohovor. Abychom tedy potenciálního zaměstnavatele zaujali na první dobrou, je dobré se na pohovor předem připravit. Abyste se lépe zorientovali sami v sobě i v požadavcích firmy, sestavili jsme pro vás osm kroků, které vám mohou pomoci připravit se na pohovor.

Sbírejte informace

Informace o společnosti

Obecně platí, že společnost se snáze nechá předsvědčit uchazečem, který projevuje zájem a angažovanost a přesně ví, koho společnost hledá a kam směřuje. Čím více informací se vám podaří o firmě zjistit, tím lépe. Zaměřte se hlavně na tyto otázky:

  • Kde má firma centrálu a jaké jsou další pobočky?
  • Kolik zaměstnanců společnost zaměstnává?
  • Jaké služby nebo produkty společnost nabízí?
  • Jak úspěšná společnost je? Je spíše průkopníkem v oboru nebo je jedním z mnoha konkurentů?
  • Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti?
  • Kolik pozic v současné době firma obsazuje a v jakých oborech?
  • Jakou roli hraje v celé společnosti pozice, na kterou se hlásíte?
  • Jaké dovednosti a kvalifikaci musí uchazeč na tuto pozici prokázat?

Proč vůbec hledat odpovědi na tyto otázky? Pokud totiž budete vědět, co firma očekává, jaké jsou její vize i jaké má postavení na trhu práce, snáze se indentifikujete se společnosti a budete působit jako člověk na svém místě.

Informace o personalistovi

V pozvánce na pohovor je obvykle uvedena konktatní osoba, která s vámi pohovor povede. Velkým plusem pro vás bude, když si něco zjistíte také o ní. Pohledejte na sociálních sítích, jako je LinkedIn nebo XING, použijte také Google. Z dostupných informací můžete vytušit, jakou profesní praxi má za sebou druhá strana pohovoru, jaké má zájmy, snáze si tak uvědomíte, na čem jí zřejmě bude záležet a jak na ni tedy udělat co nejlepší dojem.

Zapamatujte si informace v životopisu, motivační dopis pište sami

Na psaní vás neužije, a tak jste si nechali sestavit životopis a motivační dopis od kamaráda? Zkuste se tomu vyvarovat. Na pozice, které nevyžadují žádnou zvláštní profesní historii nebo kvalifikaci, zároveň není potřeba motivační dopis. Motivační dopis slouží personalistům hlavně jako náhled na to, jak uvažujete a jak jste schopni se vyjadřovat. Pokud jej tedy po vás firma chce, pak i vaše pozice vyžaduje schopnost dát dohromady větu nebo sestavit myšlenky do jednoho psaného celku. Pokud si tedy necháte sepsat motivační dopis, spolehněte se raději na své vlastní schopnosti.

Sepsat životopis není tak složité jako dát dohromady motivační dopis. V podstatě jde jen o výčet činností, které jste u konkrétního zaměstnavatele na konkrétní pozici vykonávali. Pokud si jej přesto necháte zpracovat někým jiným, seznamte se s informacemi, které v něm stojí. Personalista se na ně u pohovoru jistě zeptá, tak ať pak nejste zaskočeni.

Trénujte vlastní sebeprezentaci

Žádný učený z nebe nespadl a totéž platí i pro to, jak si počínat na pohovoru, když vás vyzvou k tomu, abyste řekli něco o sobě. Trénink sice dělá mistra, na pohovor už byste ale měli dorazit připravení. Doma si proto nacvičte vaši sebeprezentaci. Sestavte si stručný popis vašeho profesního života, na co se v zaměstnání orientujete, co je pro vás důležité při výběru zaměstnání, co naopak nabízíte vy sami. Umíte skvěle německy? Studovali jste dálkově, zatímco vám za zády pobíhaly vaše malé děti? Máte za sebou zahraniční stáž nebo jste dokonce publikovali odbornou literaturu? Rozhodně to na pohovoru musí zaznít.

Sepište si všechny vaše nápady ohledně sebeprezentace na papír a naučte se je prezentovat. Natrénujte také intonaci hlasu, kontrolujte se, zda sedíte vzpřímeně, udržujte oční kontakt. Máte pocit, že vůbec nevíte, co o sobě říkat? Každý z nás je něčím jedinečný a nemusíte přitom zrovna ovládat japonštinu nebo mít za sebou bohatou praxi. Posíláte peníze na psí útulek? Zřejmě máte srdce na pravém místě a rádi pomáháte. I to je věc, kterou můžete hrdě personalistům sdělit. Nikdo totiž nechce v týmu někoho, kdo si hrabe jen na svém písečku.

Co říci na úvod?

Na pohovoru se určitě sluší poděkovat za pozvání a příležitost. Mějte na paměti, že u pohovoru jste si rovni. Vy i personalista vystupujete jako dvě strany, které jednají o podmínkách smlouvy, oba tedy máte co mluvit do toho, jak bude váš případný pracovní poměr vypadat. Nestavte se tedy do pozice žebráka o práci a nepovažujte personalistu za osobu, která rozhoduje o vašem dalším životě. Úvod sebeprezentace by proto mohl vypadat asi takto: „Předem děkuji za možnost setkat se s Vámi osobně a dozvědět se více o nabízené pozici. Mé jméno je Josef Novák, je mi 38 let a ze svého profesního života bych rád zmínil dvě věci, podle kterých soudím, že bych byl ideální kandidát na nabízenou pozici.“ Mluvte pak o zkušenostech na obdobné pozici nebo o vzdělání, kterého se vám dostalo. Buďte ale struční a věcní, mluvte jen k věci.

Dělejte si poznámky

Pohovor není zkouška ve škole! Proto je povolené vzít si s sebou tužku a papír a dělat si poznámky, abyste se, až dostanete prostor klásat otázky, nezapomněli na nic, co vás zajímá. Zároveň vypadáte profesionálněji, dáváte tím najevo, že dokážete zachytit a zpracovávat informace. To je velké plus!

Zvolte správný outfit

Oblečení, v jakém přijdete na pohovor, hraje bez nadsázky hlavní roli, a proto výběru outfitu věnujte velkou pozornost. Zaměřte se také na váš účes nebo make-up. Příprava na pohovor totiž není jen o vašich schopnostech, zkušenostech nebo vzdělání, ale i tom, jak působíte na ostatní. Nevhodné oblečení na pohovoru může hned zezačátku vytvořit negativní dojem a naznačovat, že nejste ideální kandidát nebo že jste si zrovna nelámali hlavu s výběrem oblečení. Tím, že svému zevnějšku věnujete pozornost, prokazujete zaměstnavateli úctu, respekt a koneckonců i své vlastní nároky.

Výběr oblečení by měl odpovídat pozici, na kterou se hlásíte, v oblečení se ale musíte cítit pohodlně a přesvědčivě. V případě pochybností je lepší obléci se elegantněji než nedostatečně. A co je vlastně vhodné? Pro ženy se hodí jakékoli jednoduché šaty s délkou alespoň pod kolena, s rukávy krátkými i dlouhými, bez výstřihu, muži neudělají chybu, když oblečou košili, sako a polobotky. Kravatu volte tehdy, jedná-li se o vedoucí pozici, pozici obchodního zástupce a jiného čelního představitele firmy. Pokud se ucházíte o nižší pozice, například ve výrobě, kde se na vzhled tolik nehraje, není pochopitelně důležité přijít na pohovor oblečený v drahém obleku. Vždy však mějte upravené vlasy, vousy a čisté oblečení. Nezapomeňte, že modré džíny nejsou nikdy vhodné!

Příprava na pohovor co si vzít na pohovor

Obléct se na pohovor není jen tak. Šaty, business oblečení nebo obyčejné kalhoty? Volte podle pozice, na kterou se hlásíte.

Řeč těla a neverbální komunikace

Připraveni na svou sebeprezentaci už jste, oblečení jste si také již vybrali, teď se ještě trochu soustřeďte na řeč těla. Také způsob, jakým se tváříte a gestikulujete, utváří první dojem o vaši osobě. Personalisté doporučují natočit si pro vaši potřebu, jak probíhá vaše příprava na pohovor. Co děláte s rukama? Vraštíte příliš čelo? Těkáte očima ze strany na stranu? To všechno vám může paradoxně při pohovoru uškodit. Při pohovoru si nehrajte s vlasy, netočte prstýnkem, nemačkejte nervózně kousek papírku. Soustřeďte se na to, zda sedíte rovně, zaměřte se na své pohyby. Negestikulujete příliš? A co váš hlas? Mluvte klidně, pomalu a zřetelně, ne příliš nahlas ani příliš potichu.

Přijeďte včas!

Tohle je celkem zásadní informace, při jejímž nedodržení vezme celá příprava na pohovor za své. Nepůsobí totiž ani trochu dobře, když přijedete bez nějaké vnější příčiny pozdě. Předem si na mapě najděte vhodnou cestu, google mapy umožňují projít si okolí objektu, kde se pohovor odehraje, a tak budete dopředu vědět, jak se na dané místo dostanete. Vyražte raději s velkým předstihem, nejezděte na poslední chvíli. Cestou můžete narazit na kolonu nebo jinou překážku a váš pracovní osud bude – alespoň pro tentokrát – zpečetěn. I když dorazíte o několik desítek minut dříve, běžte se třeba projít po okolí. Stejně jako není vhodné chodit pozdě, nehodí se ani chodit příliš brzo. Ideální je dorazit na minutu přesně.

Pět fází pohovoru

Drtivá většina pohovorů probíhá podle stejného vzorce, takže není třeba se pohovory nějak zvlášť stresovat. Možná vám ale pomůže dopředu vědět, že pohovor mívá pět obvyklých fází, jaké typické otázky během nich padají a do jakých situací se můžete dostat. Vaše příprava na pohovor by tedy měla zohlednit těchto pět fází:

1. Smalltalk

Smalltalk můžete znát také pod názvem Ice-breaking, tedy něco jako lámání ledů. Jsou to krátké rozhovory na obecné bázi, které mají za účel sblížit dvě naprosto neznámé osoby a vytvořit příjemnou atmosféru. V těchto prvních úvodních větách se obvykle řeší otázky, které s pohovorem vlastním nemají nic společného. Personalista se vás třeba zeptá na cestu, zda jste místo setkání našli bez problémů nebo vám třeba nabídne něco k pití. Přestože se vám může zdát, že na smalltalku není co pokazit, jakmile se na vás pověsí nervozita, může vzít vaše přesvědčení rychle za své. Abyste se proto vyhnuli trapnému tichu těsně před tím, než spustíte svou připravenou sebeprezentaci, připravte si dopředu otázky, které mohou pomoci celý pohovor rozjet. I při smalltalku se dívejte ostatním do očí, nehrbte se a usmívejte se.

2. Seznámení

Jak jsme psali výše, pohovor je dialog dvou stran. Ve fázi seznámení se proto mluví o svých přednostech a zkušenostech i zástupce zaměstnavatele, který vám představí firmu i pozici. Uchazeč se nyní dozvídá něco o struktuře společnosti, její historii a službách či produktech, které nabízí. Zaměstnavatel také vysvětlí uchazeči náplň práce na danou pozici, přiblíží mu úkoly, kterého čekají, a objasní i požadavky, které na uchazeče firma klade. Velkým plusem bude, pokud již nyní bude pokládat otázky, které vás v souvislosti s potenciálním zaměstnavatelem napadnou. Jistě ale nemusíme připomínat, že je vhodné nechat vždy personalistu domluvit. V žádném případě mu neskákejte do řeči, na otázky teprve řeč přijde ve čtvrté fázi.

3. Sebeprezentace

Nyní již přijdete na řadu vy. Ve zhruba deseti minutách byste měli být schopni přesvědčit personalistu, že jste ti praví na danou pozici. Mluvte o své profesní kariéře, o svém vzdělání, praxi, o školeních a kurzech, které by mohly nyní hrát ve váš prospěch. Mluvte k věci a stručně a je-li vaše praxe bohatší, vyberte jen to, co je pro danou pozici relevantní. Pokud se například ucházíte o místo asistentky, nemusíte ani do životopisu psát, že jste před patnácti lety roznášeli pivo v hospodě. Pokud se ale ucházíte o práci v restauraci, rozhodně na svou dávnou brigádu nezapomínejte.

V téhle fázi určitě přijde i řeč na vaše silné stránky. Když už na ně přijde řeč, podložte je také konkrétní pracovní zkušeností, která demontruje, jak dokážete své přednosti využít ve prospěch pracovní pozice a vytvořit tak přidanou hodnotu pro společnost. Během sebeprezentace buďte sebevědomí, ne však přehnaně. Pro personalistu je důležité, že má před sebou uchazeče, který si je vědom vlastní hodnoty, uchazeč ale musí být schopen vlastní hodnotu využít ve prospěch firmy. Jinak hrozí, že se budete jen planě chvástat. V této fázi se o vás bude personalista snažit zjistit co nejvíce. Příprava na pohovor se velmi často omezuje právě na hledání odpovědí na tyto neoblíbené, leč nesmírně důležité otázky. Odpovídejte slušně, buďte diplomatičtí, ale mluvte pravdu. Pokud si budete vymýšlet nějaké naučené univezální odpovědi, personalista to pozná.

Na co se vás tedy může personalista zeptat?

  • Proč hledáte novou práci? – Pozor! Nikdy nepomlouvejte svého zaměstnavatele! U pohovoru tím totiž neuškodíte jemu, ale sobě.
  • Proč bychom měli zaměstnat právě vás? – Vyjmenujte své schopnosti, znalosti nebo silné stránky, které jsou s danou pozicí relevantní. Například při pohovoru na pozici obchodního zástupce můžete říct, že jste komunikativní, flexibilní a rádi se setkáváte s lidmi.
  • Jaké jsou vaše silné stránky?
  • Jakou si představujete mzdu? – Jednejte narovinu. Někteří uchazeči v domnění, že práci spíš dostanou, si klidně řeknou o nižší mzdu, než jakou opravdu chtějí. Na řadu pozic se ale nevyplatí být skromný, naopak. Čím nižší cenu sami sobě nasadíte, tím méně kvalitněji budete na trhu práce vypadat. Doporučujeme si doma propočítat veškeré vaše náklady s částkou, kterou chcete mít na zábavu, spoření a další ne nezbytné věci. To je vaše cena. Nemějte ale přehnané nároky.

4. Otázky uchazeče

Nyní přichází čas na vaše dotazy. Protože během pohovoru padne opravdu hodně informací, je dobré psát si poznámky, abyste pak nezapomněli, na co že jste se to vlastně chtěli zeptat. Kladení otázek neslouží ani tak pro vaši potřebu. Jsou především vizitkou toho, že máte o danou firmu nebo pozici opravdový zájem. Chybu ale neuděláte ani tehdy, když se už vaše domácí příprava na pohovor zaměří na otázky, které při osobním setkání položíte. Pozorně ale naslouchejte, odpovědi na ně mohly padnout už v průběhu pohovoru a ptát se znovu už vám dobrou vizitku neudělá. A na co se můžete ptát?

  • Jaké pracovní úkoly jsou na této pozici nejdůležitější?
  • S jakým týmem bych úzce spolupracoval?
  • Jaké má společnost vize do budoucna a jakou roli v nich hraje tato pozice?
  • Nabízíte na tuto pozici možnost pracovat z domova nebo si flexibilně upravit pracovní dobu?

5. Ukončení

Už jste si všechno podstatné řekli a než nastane trapné ticho, je načase se rozloučit. I když jste nervózní a jistě jste rádi, že máte pohovor za sebou, neutíkejte z místnosti, jako by se vám za patami prášilo. Poskytněte si navzájem dostatek prostoru poděkovat za pozvání a příležitost, nadále přitom udržujte oční kontakt a vzpřímený postoj. Ujasněte si také další průběh, domluvte si s personalistou termín, do kterého vám sdělí výsledek pohovoru. Lidé v HR také doporučují zaslat osobě, se kterou jste dělali pohovor, e-mail, ve kterém můžete uvést, zda váš zájem o danou pozici stále trvá.

Co dělat a nedělat během pohovoru?

Tohle určitě ano!

  • Připravte si předem, co chcete sdělit
  • Přijďte včas – tedy ani pozdě, ale ani příliš brzy!
  • Máte-li nějaké portfolio vaší práce, které se může hodit, přineste ho s sebou
  • Buďte upřímní
  • Projevujte zájem o společnost i osobu, která s vámi pohovor vede
  • Pokládejte rozumné dotazy

A tohle raději ne:

  • Nesnažte se převzít iniciativu a nestavte se do role moderátora diskuze
  • Neskákejte do řeči
  • Neučte se celý text pohovoru nazpaměť
  • Nemluvte příliš o věcech, které vám nejdou, zbytečně tím na ně upozorníte
  • Nevystupujte příliš sebevědomě a arogantně
  • Neptejte se okamžitě na povýšení
  • Nelžete o svých pracovních zkušenostech

Náš blog

Kolik stojí průkaz na vysokozdvižný vozík v Německu?

Finance, Informace, Kariéra

Získat průkaz na vysokozdvižný vozík otevírá mnoho zaměstnancům ve výrobních firmách cesty za lepší prací v Německu. Průkaz na vysokozdvižný...

Čtěte dále >

Průkaz VZV v Německu

Informace, Kariéra

Mnoho povolání nemůžete vykonávat bez specifického vzdělání. Jedním z nich je i řidič vysokozdvihu, který ke své práci potřebuje průkaz...

Čtěte dále >

Hledání práce ve fabrice v Německu

Informace, Kariéra, O Starke Jobs

Hlavně mezi absolventy středních a vysokých škol je častým jevem hledání práce kdekoli v zahraničí. Není divu, mají jazykové znalosti,...

Čtěte dále >

Daňové třídy v Německu: Konec kombinace 3 a 5?

Finance

Oproti českým daním mají německé daně jednu zvláštnost. Pokud žijete v manželském páru nebo v registrovaném partnerství, může ten s...

Čtěte dále >

Práce v Německu pro ženy bez vzdělání

Kariéra

Publikováno: 19. března 2024 - Přestože už nejsou výjimkou ženy ve vedoucích funkcích ani v politice, pořád je z používání...

Čtěte dále >

Kindergeld: Přídavky na dítě v Německu

Finance, Rodina

Publikováno: 14. března 2024 - Kindergeld neboli přídavky na děti v Německu jsou jednou z nejdůležitějších finančních podpor pro rodiny...

Čtěte dále >

Rodičovská dovolená po mateřské dovolené v Německu

Finance, Rodina

Publikováno: 6. března 2024 - Dvě čárky na těhotenském testu jsou pro mnoho párů vysněným okamžikem. Než si poprvé pochováte...

Čtěte dále >

Práce pro páry v Německu

Kariéra, Mezilidské vztahy

Publikováno: 4. března 2024 - Není výjimkou, že páry, které spolu žijí, spolu dobře fungují i v práci. Přestože se...

Čtěte dále >

Test Leben in Deutschland na cestě za německým občanstvím

Informace

Publikováno: 29. února 2024 - Každý, kdo žádá o německé občanství, musí prokázat znalosti o historii, právu, společnosti a životě...

Čtěte dále >

Nejčastější důvody pro Abmahnung v Německu

Informace, Kariéra

Publikováno: 23. února 2024 - Abmahnung neboli písemná výtka zaměstnavatele v Německu na pracovišti je zvláště nepříjemná věc. Přestože jde...

Čtěte dále >

Kdy je Abmahnung v Německu neplatné?

Informace, Kariéra

Publikováno: 15. února 2024 - Vytýkací dopis zaměstnavatele adresovaným zaměstnanci v pracovním poměru představuje důležitý nástroj k upozornění na nesprávné...

Čtěte dále >

Nezdanitelná část základu daně v Německu

Finance

Publikováno: 15. února 2024 - Platit daně musíme všichni. I na téhle nepopulární činnosti se ale dá najít něco hezkého,...

Čtěte dále >

IAP v Německu

Finance, Informace

Publikováno: 8. února 2024 - Inflationsausgleichsprämie (IAP) v Německu představuje významné opatření německé vlády, které má podpořit zaměstnance během ekonomicky...

Čtěte dále >

Mateřská dovolená v Německu

Finance, Informace, Rodina, Zdraví

Publikováno: 8. února 2024 - Ve vyspělých zemích patří ochrana těhotných žen a novopečených matek k nedílné součásti právního základu...

Čtěte dále >

Proces vrácení daní z Německa

Finance

Publikováno: 3. února 2024 - Podat daňové přiznání nemá v Německu každý. Pokud ale máte pocit, že jste na daních...

Čtěte dále >

Návrat do práce v Německu po pracovní neschopnosti

Kariéra, Nezařazeno, Zdraví

Publikováno: 1. února 2024 - Dlouhodobá pracovní neschopnost je zásahem do života každého pracujícího. Zatímco si okolí může myslet, že...

Čtěte dále >

Práce v Německu – Jde to i bez uznání vzdělání?

Kariéra

Publikováno: 29. ledna 2024 - Školské systémy se v různých zemích světa liší. Kdo vyjede za studiem do světa někdy...

Čtěte dále >

Přestávky v práci v Německu

Informace, Kariéra, Zdraví

Publikováno: 17. ledna 2024 - Našli jste si v práci v Německu, ale máte pocit, že si celý den nesednete...

Čtěte dále >

Nemoc a nachlazení: S virózou do práce?

Informace, Zdraví

Publikováno: 10. ledna 2024 - Snad každému z nás se to někdy stalo: Člověk se ráno probudí, z nosu mu...

Čtěte dále >

Únava z práce jako zabiják radosti ze života

Volný čas, Zdraví

Publikováno: 8. ledna 2024 - Odvěké souboje manuálně pracujících s lidmi v kanceláři o tom, kdo má větší nárok na...

Čtěte dále >

Abmahnung a Aufhebungsvertrag v Německu

Informace, Kariéra

Publikováno: 2. ledna 2024, aktualizováno: 31. ledna 2024 - Předložil vám zaměstnavatel v Německu Abmahnung nebo Aufhebungsvertrag, ale vy vůbec...

Čtěte dále >

Oborová minimální mzda v Německu v roce 2024

Finance

Publikováno: 21. prosince 2023 - Minimální mzda v Německu je pro rok 2024 zákonem stanova na 12,41 €, pro zaměstnance...

Čtěte dále >

Buß- und Bettag a státní svátky v Německu 2024

Informace, Volný čas

Publikováno: 10. prosince 2023 - Ani v roce 2024 nepřijdeme o státní svátky v Německu, které v drtivé většině vycházejí...

Čtěte dále >

Formulář A1, S1 a další pro pendlery – Práce v Německu

Informace

Publikováno: 1. prosince 2023 - S nástupem do první práce v Německu vás čeká spousta vyřizování. Protože jde přeci jenom...

Čtěte dále >

Pět důvodů, proč si vybrat personální agentury v Německu

Informace, O Starke Jobs

Publikováno: 15. listopadu 2023 - Trh práce v Německu, ale nejen v něm, se mění. Důvody, proč tomu tak je,...

Čtěte dále >

Platy v Německu v roce 2024: Vyšší minimální mzda

Finance, Informace

Aktualizováno: 11. prosince 2023 - V posledních letech dochází v Německu k pravidelným úpravám minimální mzdy, Německo je aktuálně zemí...

Čtěte dále >

Práce v Německu se Starke Jobs

Informace, Kariéra, O Starke Jobs

Publikováno: 18. října 2023, aktualizováno 26. ledna 2024 - Zejména pro obyvatele pohraničních oblastí je čím dál tím více lákavější...

Čtěte dále >

Kontroly na hranicích s Německem

Informace

Publikováno: 17. října 2023 - Z Polska, Česka a Švýcarska se od 17. října nedostanete do Německa bez strpení kontroly...

Čtěte dále >

Příprava na pohovor – Tipy a triky, jak uspět u pohovoru

Kariéra

Datum poslední aktualizace: 5. října 2023 - Zareagovala firma na váš životopis a pozvala vás na pohovor? V době, kdy...

Čtěte dále >

Minimální mzda v Německu od ledna 2024 znovu poroste

Finance, Informace

Publikováno: 12. září 2023 - Rok 2024 ještě zdaleka nezačal a už přichází poslové prvních dobrých zpráv. Hned od prvního...

Čtěte dále >

Ostatní uživatelé také hledali:

 

Zanechat komentář