Příprava na pohovor - Tipy a triky, jak uspět u pohovoru - Starke Jobs

Příprava na pohovor – Tipy a triky, jak uspět u pohovoru

Ten příspěvek by mohl zajímat i ostatní. Sdílej ho se svými přáteli!
Whatsapp

Příprava na pohovor – Tipy a triky

Datum poslední aktualizace: 5. října 2023 – Zareagovala firma na váš životopis a pozvala vás na pohovor? V době, kdy firmy na zaslané životopisy často ani nereagují, je to velký úspěch. Samotný pohovor ale představuje tu největší překážku v celém procesu hledání práce. Zatímco životopis i motivační dopis můžete před odeslání mnohokrát přepsat, u pohovoru máte na správnou odpověď jen jediný pokus. Právě proto je důležitá příprava na pohovor. Abychom tedy potenciálního zaměstnavatele zaujali na první dobrou, je dobré se na pohovor předem připravit. Abyste se lépe zorientovali sami v sobě i v požadavcích firmy, sestavili jsme pro vás osm kroků, které vám mohou pomoci připravit se na pohovor.

Sbírejte informace

Informace o společnosti

Obecně platí, že společnost se snáze nechá předsvědčit uchazečem, který projevuje zájem a angažovanost a přesně ví, koho společnost hledá a kam směřuje. Čím více informací se vám podaří o firmě zjistit, tím lépe. Zaměřte se hlavně na tyto otázky:

 • Kde má firma centrálu a jaké jsou další pobočky?
 • Kolik zaměstnanců společnost zaměstnává?
 • Jaké služby nebo produkty společnost nabízí?
 • Jak úspěšná společnost je? Je spíše průkopníkem v oboru nebo je jedním z mnoha konkurentů?
 • Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti?
 • Kolik pozic v současné době firma obsazuje a v jakých oborech?
 • Jakou roli hraje v celé společnosti pozice, na kterou se hlásíte?
 • Jaké dovednosti a kvalifikaci musí uchazeč na tuto pozici prokázat?

Proč vůbec hledat odpovědi na tyto otázky? Pokud totiž budete vědět, co firma očekává, jaké jsou její vize i jaké má postavení na trhu práce, snáze se indentifikujete se společnosti a budete působit jako člověk na svém místě.

Informace o personalistovi

V pozvánce na pohovor je obvykle uvedena konktatní osoba, která s vámi pohovor povede. Velkým plusem pro vás bude, když si něco zjistíte také o ní. Pohledejte na sociálních sítích, jako je LinkedIn nebo XING, použijte také Google. Z dostupných informací můžete vytušit, jakou profesní praxi má za sebou druhá strana pohovoru, jaké má zájmy, snáze si tak uvědomíte, na čem jí zřejmě bude záležet a jak na ni tedy udělat co nejlepší dojem.

Zapamatujte si informace v životopisu, motivační dopis pište sami

Na psaní vás neužije, a tak jste si nechali sestavit životopis a motivační dopis od kamaráda? Zkuste se tomu vyvarovat. Na pozice, které nevyžadují žádnou zvláštní profesní historii nebo kvalifikaci, zároveň není potřeba motivační dopis. Motivační dopis slouží personalistům hlavně jako náhled na to, jak uvažujete a jak jste schopni se vyjadřovat. Pokud jej tedy po vás firma chce, pak i vaše pozice vyžaduje schopnost dát dohromady větu nebo sestavit myšlenky do jednoho psaného celku. Pokud si tedy necháte sepsat motivační dopis, spolehněte se raději na své vlastní schopnosti.

Sepsat životopis není tak složité jako dát dohromady motivační dopis. V podstatě jde jen o výčet činností, které jste u konkrétního zaměstnavatele na konkrétní pozici vykonávali. Pokud si jej přesto necháte zpracovat někým jiným, seznamte se s informacemi, které v něm stojí. Personalista se na ně u pohovoru jistě zeptá, tak ať pak nejste zaskočeni.

Trénujte vlastní sebeprezentaci

Žádný učený z nebe nespadl a totéž platí i pro to, jak si počínat na pohovoru, když vás vyzvou k tomu, abyste řekli něco o sobě. Trénink sice dělá mistra, na pohovor už byste ale měli dorazit připravení. Doma si proto nacvičte vaši sebeprezentaci. Sestavte si stručný popis vašeho profesního života, na co se v zaměstnání orientujete, co je pro vás důležité při výběru zaměstnání, co naopak nabízíte vy sami. Umíte skvěle německy? Studovali jste dálkově, zatímco vám za zády pobíhaly vaše malé děti? Máte za sebou zahraniční stáž nebo jste dokonce publikovali odbornou literaturu? Rozhodně to na pohovoru musí zaznít.

Sepište si všechny vaše nápady ohledně sebeprezentace na papír a naučte se je prezentovat. Natrénujte také intonaci hlasu, kontrolujte se, zda sedíte vzpřímeně, udržujte oční kontakt. Máte pocit, že vůbec nevíte, co o sobě říkat? Každý z nás je něčím jedinečný a nemusíte přitom zrovna ovládat japonštinu nebo mít za sebou bohatou praxi. Posíláte peníze na psí útulek? Zřejmě máte srdce na pravém místě a rádi pomáháte. I to je věc, kterou můžete hrdě personalistům sdělit. Nikdo totiž nechce v týmu někoho, kdo si hrabe jen na svém písečku.

Co říci na úvod?

Na pohovoru se určitě sluší poděkovat za pozvání a příležitost. Mějte na paměti, že u pohovoru jste si rovni. Vy i personalista vystupujete jako dvě strany, které jednají o podmínkách smlouvy, oba tedy máte co mluvit do toho, jak bude váš případný pracovní poměr vypadat. Nestavte se tedy do pozice žebráka o práci a nepovažujte personalistu za osobu, která rozhoduje o vašem dalším životě. Úvod sebeprezentace by proto mohl vypadat asi takto: „Předem děkuji za možnost setkat se s Vámi osobně a dozvědět se více o nabízené pozici. Mé jméno je Josef Novák, je mi 38 let a ze svého profesního života bych rád zmínil dvě věci, podle kterých soudím, že bych byl ideální kandidát na nabízenou pozici.“ Mluvte pak o zkušenostech na obdobné pozici nebo o vzdělání, kterého se vám dostalo. Buďte ale struční a věcní, mluvte jen k věci.

Dělejte si poznámky

Pohovor není zkouška ve škole! Proto je povolené vzít si s sebou tužku a papír a dělat si poznámky, abyste se, až dostanete prostor klásat otázky, nezapomněli na nic, co vás zajímá. Zároveň vypadáte profesionálněji, dáváte tím najevo, že dokážete zachytit a zpracovávat informace. To je velké plus!

Zvolte správný outfit

Oblečení, v jakém přijdete na pohovor, hraje bez nadsázky hlavní roli, a proto výběru outfitu věnujte velkou pozornost. Zaměřte se také na váš účes nebo make-up. Příprava na pohovor totiž není jen o vašich schopnostech, zkušenostech nebo vzdělání, ale i tom, jak působíte na ostatní. Nevhodné oblečení na pohovoru může hned zezačátku vytvořit negativní dojem a naznačovat, že nejste ideální kandidát nebo že jste si zrovna nelámali hlavu s výběrem oblečení. Tím, že svému zevnějšku věnujete pozornost, prokazujete zaměstnavateli úctu, respekt a koneckonců i své vlastní nároky.

Výběr oblečení by měl odpovídat pozici, na kterou se hlásíte, v oblečení se ale musíte cítit pohodlně a přesvědčivě. V případě pochybností je lepší obléci se elegantněji než nedostatečně. A co je vlastně vhodné? Pro ženy se hodí jakékoli jednoduché šaty s délkou alespoň pod kolena, s rukávy krátkými i dlouhými, bez výstřihu, muži neudělají chybu, když oblečou košili, sako a polobotky. Kravatu volte tehdy, jedná-li se o vedoucí pozici, pozici obchodního zástupce a jiného čelního představitele firmy. Pokud se ucházíte o nižší pozice, například ve výrobě, kde se na vzhled tolik nehraje, není pochopitelně důležité přijít na pohovor oblečený v drahém obleku. Vždy však mějte upravené vlasy, vousy a čisté oblečení. Nezapomeňte, že modré džíny nejsou nikdy vhodné!

Příprava na pohovor co si vzít na pohovor

Obléct se na pohovor není jen tak. Šaty, business oblečení nebo obyčejné kalhoty? Volte podle pozice, na kterou se hlásíte.

Řeč těla a neverbální komunikace

Připraveni na svou sebeprezentaci už jste, oblečení jste si také již vybrali, teď se ještě trochu soustřeďte na řeč těla. Také způsob, jakým se tváříte a gestikulujete, utváří první dojem o vaši osobě. Personalisté doporučují natočit si pro vaši potřebu, jak probíhá vaše příprava na pohovor. Co děláte s rukama? Vraštíte příliš čelo? Těkáte očima ze strany na stranu? To všechno vám může paradoxně při pohovoru uškodit. Při pohovoru si nehrajte s vlasy, netočte prstýnkem, nemačkejte nervózně kousek papírku. Soustřeďte se na to, zda sedíte rovně, zaměřte se na své pohyby. Negestikulujete příliš? A co váš hlas? Mluvte klidně, pomalu a zřetelně, ne příliš nahlas ani příliš potichu.

Přijeďte včas!

Tohle je celkem zásadní informace, při jejímž nedodržení vezme celá příprava na pohovor za své. Nepůsobí totiž ani trochu dobře, když přijedete bez nějaké vnější příčiny pozdě. Předem si na mapě najděte vhodnou cestu, google mapy umožňují projít si okolí objektu, kde se pohovor odehraje, a tak budete dopředu vědět, jak se na dané místo dostanete. Vyražte raději s velkým předstihem, nejezděte na poslední chvíli. Cestou můžete narazit na kolonu nebo jinou překážku a váš pracovní osud bude – alespoň pro tentokrát – zpečetěn. I když dorazíte o několik desítek minut dříve, běžte se třeba projít po okolí. Stejně jako není vhodné chodit pozdě, nehodí se ani chodit příliš brzo. Ideální je dorazit na minutu přesně.

Pět fází pohovoru

Drtivá většina pohovorů probíhá podle stejného vzorce, takže není třeba se pohovory nějak zvlášť stresovat. Možná vám ale pomůže dopředu vědět, že pohovor mívá pět obvyklých fází, jaké typické otázky během nich padají a do jakých situací se můžete dostat. Vaše příprava na pohovor by tedy měla zohlednit těchto pět fází:

1. Smalltalk

Smalltalk můžete znát také pod názvem Ice-breaking, tedy něco jako lámání ledů. Jsou to krátké rozhovory na obecné bázi, které mají za účel sblížit dvě naprosto neznámé osoby a vytvořit příjemnou atmosféru. V těchto prvních úvodních větách se obvykle řeší otázky, které s pohovorem vlastním nemají nic společného. Personalista se vás třeba zeptá na cestu, zda jste místo setkání našli bez problémů nebo vám třeba nabídne něco k pití. Přestože se vám může zdát, že na smalltalku není co pokazit, jakmile se na vás pověsí nervozita, může vzít vaše přesvědčení rychle za své. Abyste se proto vyhnuli trapnému tichu těsně před tím, než spustíte svou připravenou sebeprezentaci, připravte si dopředu otázky, které mohou pomoci celý pohovor rozjet. I při smalltalku se dívejte ostatním do očí, nehrbte se a usmívejte se.

2. Seznámení

Jak jsme psali výše, pohovor je dialog dvou stran. Ve fázi seznámení se proto mluví o svých přednostech a zkušenostech i zástupce zaměstnavatele, který vám představí firmu i pozici. Uchazeč se nyní dozvídá něco o struktuře společnosti, její historii a službách či produktech, které nabízí. Zaměstnavatel také vysvětlí uchazeči náplň práce na danou pozici, přiblíží mu úkoly, kterého čekají, a objasní i požadavky, které na uchazeče firma klade. Velkým plusem bude, pokud již nyní bude pokládat otázky, které vás v souvislosti s potenciálním zaměstnavatelem napadnou. Jistě ale nemusíme připomínat, že je vhodné nechat vždy personalistu domluvit. V žádném případě mu neskákejte do řeči, na otázky teprve řeč přijde ve čtvrté fázi.

3. Sebeprezentace

Nyní již přijdete na řadu vy. Ve zhruba deseti minutách byste měli být schopni přesvědčit personalistu, že jste ti praví na danou pozici. Mluvte o své profesní kariéře, o svém vzdělání, praxi, o školeních a kurzech, které by mohly nyní hrát ve váš prospěch. Mluvte k věci a stručně a je-li vaše praxe bohatší, vyberte jen to, co je pro danou pozici relevantní. Pokud se například ucházíte o místo asistentky, nemusíte ani do životopisu psát, že jste před patnácti lety roznášeli pivo v hospodě. Pokud se ale ucházíte o práci v restauraci, rozhodně na svou dávnou brigádu nezapomínejte.

V téhle fázi určitě přijde i řeč na vaše silné stránky. Když už na ně přijde řeč, podložte je také konkrétní pracovní zkušeností, která demontruje, jak dokážete své přednosti využít ve prospěch pracovní pozice a vytvořit tak přidanou hodnotu pro společnost. Během sebeprezentace buďte sebevědomí, ne však přehnaně. Pro personalistu je důležité, že má před sebou uchazeče, který si je vědom vlastní hodnoty, uchazeč ale musí být schopen vlastní hodnotu využít ve prospěch firmy. Jinak hrozí, že se budete jen planě chvástat. V této fázi se o vás bude personalista snažit zjistit co nejvíce. Příprava na pohovor se velmi často omezuje právě na hledání odpovědí na tyto neoblíbené, leč nesmírně důležité otázky. Odpovídejte slušně, buďte diplomatičtí, ale mluvte pravdu. Pokud si budete vymýšlet nějaké naučené univezální odpovědi, personalista to pozná. Na co se vás tedy může personalista zeptat?

 • Proč hledáte novou práci? – Pozor! Nikdy nepomlouvejte svého zaměstnavatele! U pohovoru tím totiž neuškodíte jemu, ale sobě.
 • Proč bychom měli zaměstnat právě vás? – Vyjmenujte své schopnosti, znalosti nebo silné stránky, které jsou s danou pozicí relevantní. Například při pohovoru na pozici obchodního zástupce můžete říct, že jste komunikativní, flexibilní a rádi se setkáváte s lidmi.
 • Jaké jsou vaše silné stránky?
 • Jakou si představujete mzdu? – Jednejte narovinu. Někteří uchazeči v domnění, že práci spíš dostanou, si klidně řeknou o nižší mzdu, než jakou opravdu chtějí. Na řadu pozic se ale nevyplatí být skromný, naopak. Čím nižší cenu sami sobě nasadíte, tím méně kvalitněji budete na trhu práce vypadat. Doporučujeme si doma propočítat veškeré vaše náklady s částkou, kterou chcete mít na zábavu, spoření a další ne nezbytné věci. To je vaše cena. Nemějte ale přehnané nároky.

4. Otázky uchazeče

Nyní přichází čas na vaše dotazy. Protože během pohovoru padne opravdu hodně informací, je dobré psát si poznámky, abyste pak nezapomněli, na co že jste se to vlastně chtěli zeptat. Kladení otázek neslouží ani tak pro vaši potřebu. Jsou především vizitkou toho, že máte o danou firmu nebo pozici opravdový zájem. Chybu ale neuděláte ani tehdy, když se už vaše domácí příprava na pohovor zaměří na otázky, které při osobním setkání položíte. Pozorně ale naslouchejte, odpovědi na ně mohly padnout už v průběhu pohovoru a ptát se znovu už vám dobrou vizitku neudělá. A na co se můžete ptát?

 • Jaké pracovní úkoly jsou na této pozici nejdůležitější?
 • S jakým týmem bych úzce spolupracoval?
 • Jaké má společnost vize do budoucna a jakou roli v nich hraje tato pozice?
 • Nabízíte na tuto pozici možnost pracovat z domova nebo si flexibilně upravit pracovní dobu?

5. Ukončení

Už jste si všechno podstatné řekli a než nastane trapné ticho, je načase se rozloučit. I když jste nervózní a jistě jste rádi, že máte pohovor za sebou, neutíkejte z místnosti, jako by se vám za patami prášilo. Poskytněte si navzájem dostatek prostoru poděkovat za pozvání a příležitost, nadále přitom udržujte oční kontakt a vzpřímený postoj. Ujasněte si také další průběh, domluvte si s personalistou termín, do kterého vám sdělí výsledek pohovoru. Lidé v HR také doporučují zaslat osobě, se kterou jste dělali pohovor, e-mail, ve kterém můžete uvést, zda váš zájem o danou pozici stále trvá.

Co dělat a nedělat během pohovoru?

Tohle určitě ano!

 • Připravte si předem, co chcete sdělit
 • Přijďte včas – tedy ani pozdě, ale ani příliš brzy!
 • Máte-li nějaké portfolio vaší práce, které se může hodit, přineste ho s sebou
 • Buďte upřímní
 • Projevujte zájem o společnost i osobu, která s vámi pohovor vede
 • Pokládejte rozumné dotazy

A tohle raději ne:

 • Nesnažte se převzít iniciativu a nestavte se do role moderátora diskuze
 • Neskákejte do řeči
 • Neučte se celý text pohovoru nazpaměť
 • Nemluvte příliš o věcech, které vám nejdou, zbytečně tím na ně upozorníte
 • Nevystupujte příliš sebevědomě a arogantně
 • Neptejte se okamžitě na povýšení
 • Nelžete o svých pracovních zkušenostech

Náš blog

Formulář A1, S1 a další pro pendlery – Práce v Německu

Informace

Formulář A1, S1 a další týkající práce v Německu Publikováno: 1. prosince 2023 - S nástupem do první práce v...

Čtěte dále >

Pět důvodů, proč si vybrat personální agentury v Německu

Informace, O Starke Jobs

Pět výhody hledání práce prostřednictvím personální agentury v Německu Publikováno: 15. listopadu 2023 - Trh práce v Německu, ale nejen...

Čtěte dále >

Platy v Německu v roce 2024: Vyšší minimální mzda

Finance, Informace

Platy v Německu - co přinese rok 2024? Publikováno: 2. listopadu 2023 - V posledních letech dochází v Německu k...

Čtěte dále >

Práce v Německu se Starke Jobs

Informace, Kariéra, O Starke Jobs

Jak probíhá hledání práce v Německu prostřednictvím Starke Jobs? Publikováno: 18. října 2023 - Zejména pro obyvatele pohraničních oblastí je...

Čtěte dále >

Kontroly na hranicích s Německem

Informace

Německo zavádí kontroly na hranicích, potrvají nejméně deset dní Publikováno: 17. října 2023 - Z Polska, Česka a Švýcarska se...

Čtěte dále >

Příprava na pohovor – Tipy a triky, jak uspět u pohovoru

Kariéra

Příprava na pohovor - Tipy a triky Datum poslední aktualizace: 5. října 2023 - Zareagovala firma na váš životopis a...

Čtěte dále >

Minimální mzda v Německu od ledna 2024 znovu poroste

Finance, Informace

Minimální mzda v Německu znovu stoupne Publikováno: 12. září 2023 - Rok 2024 ještě zdaleka nezačal a už přichází poslové...

Čtěte dále >

Kündigung v Německu: Sperrzeit se může týkat i pendlerů

Finance, Informace

Kündigung: Výpověď v Německu s sebou nese Sperrzeit Datum poslední aktualizace: 4. října 2023 - Němci si na zaměstnanost svých...

Čtěte dále >

Příspěvek na péči od července vzroste

Informace, Zdraví

Příspěvek na péči se od července mění, na změně můžete vydělat Publikováno: 7. srpna 2023 - 16. června schválila Spolková...

Čtěte dále >

Těhotenství a zkušební doba: Platí ochrana před výpovědí?

Informace, Kariéra, Zdraví

Těhotenství a zkušební doba: Platí ochrana před výpovědí? Publikováno: 24. července 2023 - Pracujete v Německu a chystáte se založit...

Čtěte dále >

Celozávodní dovolená – otázky a odpovědi

Informace

Celozávodní dovolená: Kdy může zaměstnavatel nařídit zaměstnancům dovolenou Publikováno: 28. června 2023 - Každý zaměstnanec má ze zákona nárok na...

Čtěte dále >

Zásada rovnosti Equal Pay a platy v Německu

Finance, Informace

Equal Pay - Stejné platy v Německu v agentuře jako ve firmě Publikováno: 21. června 2023 - Zásada Equal Pay...

Čtěte dále >

Formulář A1 – Souběh zaměstnání ve dvou státech

Finance, Informace, Kariéra

K práci v Německu ještě jednu v Česku? Ano, ale potřebujete formulář A1 Publikováno: 31. května 2023 - Pracujete v...

Čtěte dále >

Minimální mzda by měla stoupnout na 14 €

Finance, Informace

Komise v létě projedná návrh na zvýšení minimální mzdy na 14 € Publikováno: 19. dubna 2023 - Není to ani...

Čtěte dále >

Příspěvky na dítě v Německu – Kinderzuschlag, Kinderfreibetrag a další

Finance, Rodina

Kinderfreibetrag, Kinderzuschlag, Bürgergeld - znáte příspěvky na dítě v Německu? Publikováno: 18. dubna 2023 - Když Němci řeknou, že jsou...

Čtěte dále >

Částečné úvazky a brigády v Německu: Minijob, Midijob, Teilzeit

Informace, Kariéra

Možnost brigády v Německu jako Minijob, Midijob nebo Teilzeit - na co si dát pozor? Publikováno: 22. března 2023 -...

Čtěte dále >

Kindergrundsicherung – skončí Kindergeld v roce 2025?

Finance, Informace, Rodina

Kindergeld bude reformován, od roku 2025 jej nahradí Kindergrundsicherung Publikováno: 7. března 2023 - Kindergeld představuje jeden z důvodů, proč...

Čtěte dále >

MDŽ – Mezinárodní den žen 2023

Mezilidské vztahy

Mezinárodní den žen připomíná nedostatky v postavení žen ve společnosti Publikováno: 6. března 2023 - Víte, co spojuje významné osobnosti,...

Čtěte dále >

Equal Pay – mzdy v Německu podle zásady rovnosti

Finance, Informace

Equal Pay = zásada rovné mzdy Publikováno: 24. února 2023 - Personální agentury působící na trhu práce podléhají zákonu o...

Čtěte dále >

Daně v Německu: Jaké daňové třídy mohou volit pendleři

Finance

Pendleři a jejich daně v Německu - Jak na nich vydělat a nedoplácet? Publikováno: 8. února 2023 - Rozdělení do...

Čtěte dále >

Daňové třídy v Německu v roce 2023

Finance, Informace

Daňové třídy v Německu v roce 2023: Jak na to, aby daně v Německu nebyly noční můrou Publikováno: 18. ledna...

Čtěte dále >

2023: Co přinese nový rok pracujícím v Německu

Informace

Rok 2023 přináší vyšší příspěvek na dítě, ale i odvody na zdravotním pojištění Publikováno: 3. ledna 2023 - Rok 2022...

Čtěte dále >

Návrat do práce po rodičovské dovolené

Kariéra

Návrat do práce po mateřské či rodičovské dovolené nemusí být těžký Publikováno: 28. prosince 2022 - Vrátit se po mateřské...

Čtěte dále >

Státní svátky v Německu 2023 – vítané dny volna!

Informace, Volný čas

Státní svátky v Německu v roce 2023? To je plno dní volna! Publikováno: 21. prosince 2022 - Už jen dva...

Čtěte dále >

Zdravotní pojišťovna DAK Gesundheit vrací peníze

Finance, Zdraví

Zdravotní pojišťovna DAK Gesundheit vrací peníze Publikováno: 14. prosince 2022 - Zdravotní pojišťovny pro své pojištěnce připravují celou řadu bonusových...

Čtěte dále >

Nevhodné otázky při pohovoru nejsou vždycky nevhodné

Kariéra

Nevhodné otázky při pohovoru a jak na ně reagovat? Publikováno: 30. listopadu 2022 - O tom, že jsou některé otázky...

Čtěte dále >

Diety nebo Pendlerpauschale?

Finance, Informace

Vše na téma cestovní náhrady, diety a Pendlerpauschale Publikováno: 23. listopadu 2022 - Dojíždíte za prací? A víte, za jakých...

Čtěte dále >

Kindergeld 250 € už od ledna 2023, sociální systém čekají velké změny

Finance, Rodina

Schváleno! Od ledna se Kindergeld zvýší na částku 250 €! Publikováno: 10. listopadu 2022 - Nejvýraznější zvýšení přídavků na děti...

Čtěte dále >

Operátor výroby v Sasku jako nejžádanější práce v Německu

Kariéra

Proč je operátor výroby v Sasku tak žádané zaměstnání? Publikováno: 4. listopadu 2022 - Zajímá vás práce v Německu, proklikáváte...

Čtěte dále >

Přechod z agentury pod firmu

Informace

Řešíte přechod z agentury přímo pod firmu? Na tohle se připravte! Publikováno: 25. října 2022 - Pracujete přes agenturu ve...

Čtěte dále >

Ostatní uživatelé také hledali:

 

Zanechat komentář